Leasing samochodów dla firm z Kołobrzegu

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w Kołobrzegu mogą liczyć na możliwość podjęcia współpracy z naszą firmą w zakresie leasingu samochodów. Jest to najkorzystniejsza i najbezpieczniejsza forma finansowania zakupu środków trwałych. Co najważniejsze nie wymaga ona poniesienia dużych początkowych kosztów. To firma oferująca leasing zajmuje się zakupem samochodu od dostawcy. Klienci korzystający z tych usług są zobowiązani tylko do terminowego spłacania ustalonych wcześniej rat leasingowych. Dla firm rozpoczynających biznes oraz działających w małych obszarach jest to najkorzystniejsza opcja. Wszelkie formalności związane z dostarczeniem samochodu od producenta leżą po naszej stronie.

Rodzaje leasingu samochodowego

Naszą ofertę przygotowaliśmy z myślą o przedsiębiorcach działających w różnych branżach oraz będących na różnych etapach rozwoju firmy. Świadczymy usługi, które dostosowane są do potrzeb naszych Klientów.

Oferujemy dwa rodzaje leasingu.

Pierwszy z nich to leasing operacyjny. Jest najczęściej wybieraną formą umowy. W tym przypadku leasingowany przedmiot zaliczany jest do składników majątkowych leasingodawcy, który dokonuje odpisów amortyzacyjnych, natomiast kosztem dla leasingobiorcy jest opłata wstępna i miesięczne  raty leasingowe, VAT jest do rozliczenia. Po zakończeniu okresu trwania umowy leasingu klient może wykupić samochód, przedłużyć umowę lub zlecić naszej firmie sprzedaż pojazdu osobie trzeciej.

Drugą z możliwości jest wybór leasing finansowego. W leasingu finansowym przedmiot leasingu zostanie zaliczony do składników majątkowych leasingobiorcy, którego obowiązkiem jest  dokonywanie odpisów amortyzacyjnych.

Do kosztów uzyskania przychodów korzystający może jedynie zaliczyć część odsetkową raty leasingowej. Podatek VAT natomiast należy uiścić w całości z góry przy pierwszej racie tuż po odbiorze przedmiotu. Klient staje się właścicielem przedmiotu leasingu automatycznie po wpłacie ostatniej raty.  W leasingu finansowym leasingobiorca nie ponosi kosztów związanych z opłatą wstępną. W czasie trwania umowy leasingu przedmiot jest własnością firmy leasingowej.

Obie te formy leasingu samochodowego są opłacalne dla firm. Wybór rodzaju umowy zależy od Klienta, jego preferencji, planów na rozwój firmy oraz możliwości finansowych. Wszystkich przedsiębiorców z Kołobrzegu zachęcamy do rozważenia tych opcji i wybrania umowy korzystniejszej dla firmy.